Własne zaplecze - ile to kosztuje?

Osoby, które nie chcą korzystać z pomocy agencji marketingowych często stawiają na własne zaplecza pozycjonerskie. Posiłkując się wiedzą z Internetu budują kilkadziesiąt stron internetowych, które w formie blogów gwarantują przyrost linków, a w efekcie wyższą pozycję w wyszukiwarkach. Tak robią niestety ci, którzy wyraźnie chcą oszczędzić na pozycjonowaniu. Dzisiaj opowiemy Wam czym różni się zaplecze amatora od zaplecza pozycjonerskiego.

 

Stworzenie i utrzymanie zaplecza amatorskiego

 

Samo stworzenie zaplecza amatorskiego to koszt zakupienia serwera, domen oraz treści. W skrócie wygląda to tak, że programista instaluje od 30 do 50 stron na bazie Wordpress do których wrzuca treści w odstępie kilku dni. Sam koszt stworzenia zaplecza zamyka się w 500 - 600 złotych. Koszt treści to u freelancera około 100 złotych tygodniowo.

Nie musimy wspominać, jaką moc ma takie zaplecze. Ta moc jest zerowa i prędzej czy później zagwarantuje bana zarówno sobie, jak również stronie reklamowanej.

 

 

Zaplecze PRO

 

Prawdziwe zaplecze nastawia się przede wszystkim na maskowanie. Każda poszczególna strona (nawet taka stworzona w Wordpress) powinna znajdować się na innym serwerze, mieć unikalny adres IP i odpowiednią klasę. Ponadto musi się wyróżniać grafiką i sprawiać wrażenie, że jest blogiem. Witryna musi być zoptymalizowana, a jej treści mocno marketingowe i odpowiednio okodowane (Content Marketing).

Koszt stworzenia takiego zaplecza zamyka się w 2000 - 3000 złotych netto, a jego utrzymanie to około 2000 złotych miesięcznie netto. Wychodzą nam więc sumy zawrotne, ale to pokazuje, czym różni się zaplecze profesjonalne od amatorskiego.

Pytanie do Was

Ile mieliście zaplecz w życiu i jak wiele z nich nadal funkcjonuje? Piszcie odpowiedzi w komentarzach!

Sprzedajesz linki? Uważaj!

Roboty wyszukiwania Google są na tyle inteligentne, że bez trudu zrozumieją...

Własne zaplecze - ile to...

Osoby, które nie chcą korzystać z pomocy agencji marketingowych często stawiają...

Zobacz także

Polecamy

pozycjonowanie gliwice


pozycjonowanie stron Oświęcim
Pozycjonowanie Kraków
pozycjonowanie stron wieliczka
program sklepu internetowego
luppo.pl - pozycjonowanie Chrzanów, Olkusz, Trzebinia

www.gebuko.ro - SEO optimizare site ului