Odczucia internauty do produktu interaktywnego - o UX słów kilka

UX czyli User Experiences to popularny termin opisujący całość wrażeń, jakich doświadcza internauta podczas przeglądania strony internetowej. Aby zbudować przyjazną witrynę w zamyśle UX należy najpierw przygotować projekt. Możecie go wykonać sami, a możecie skorzystać z pomocy agencji interaktywnych, które psychologią przyciągają użytkowników na strony internetowe.

 

Zamysł User Experiences

 

Strona internetowa będzie przyjazna wtedy, gdy jej treści zainteresują internautów. Należy sprawić, aby przeglądający czuli się na witrynie dobrze. Ważne będą:

1) Prostota - użytkownik musi czuć się na stronie dobrze, a jego głowy nie mogą zaprzątać reklamy i wyskakujące okienka,

2) Aktualne dane o Was - aktualizacja treści witryny będzie świadczyć o jej rozwoju,

3) Dane kontaktowe - użytkownik powinien za jednym kliknięciem móc się z Wami skontaktować,

 

Prosta, przejrzysta strona główna

 

UX ma największe znaczenie w przypadku stron głównych, bo to od nich zaczynamy przeglądanie stron. Strona docelowa powinna zawierać najważniejsze informacje o firmie. Niewolno dopuścić do zduszenia poszczególnych elementów witryny tekstem. Przeglądanie strony głównej powinno zająć zaledwie kilkadziesiąt sekund i doprowadzić do szukania informacji na podstronach.

 

Moduły, które usprawnią UX

 

Podczas prowadzenia strony warto korzystać z modułów, które będą informować o miejscu, w którym aktualnie znajduje się przeglądający. Śledząc ścieżkę którą podążał Internauta będziecie mieli jasny obraz tego, które podstrony są dla niego ciekawe, a które nie. Po analizie ścieżek będziecie mogli zmodyfikować treści, co z pewnością doprowadzi do wyższego poziomu User Experiences.

Jeśli planujecie stworzenie strony internetowej, to zacznijcie od projektu UX. Możecie się posiłkować informacjami w sieci, gdzie jest mnóstwo ciekawych poradników o User Experiences. Jeśli macie do nas jakieś pytania, to czekamy na nie w komentarzach.

Czy Twoja witryna jest...

Roboty wyszukiwarki Google stale podnoszą poprzeczkę pozycjonerom. Zmieniające...

Odczucia internauty do...

UX czyli User Experiences to popularny termin opisujący całość wrażeń, jakich...

Zobacz także

Polecamy

pozycjonowanie gliwice


pozycjonowanie stron Oświęcim
Pozycjonowanie Kraków
pozycjonowanie stron wieliczka
program sklepu internetowego
luppo.pl - pozycjonowanie Chrzanów, Olkusz, Trzebinia

www.gebuko.ro - SEO optimizare site ului