Link Building - filar każdej strony internetowej

W branży SEO linki mają ogromne znaczenie, bo istotnie wpływają na pozycję reklamowanej strony internetowej. Link building jest filarem SEO i im więcej odnośników prowadzi do reklamowanej witryny, tym jej pozycja jest mocniejsza. Poniżej kilka faktów, które należy zapamiętać przed rozpoczęciem linkowania świeżej (bez historii linków) strony internetowej.

 

1. Liczy się JAKOŚĆ a nie ilość linków

 

Jeśli prowadzisz stronę od kilku dni, a chcesz rozpocząć działania SEO, to powinieneś postawić na metodę WHITE. Polega ona na zdobywaniu przyjaznych, naturalnych linków, które będą miały sporą moc. Niektórzy już na starcie witryny kupują pakiet linkowania w słabych zapleczach i choć ta metoda daje efekty, to strona docelowa często musi walczyć z filtrami, których zdejmowanie jest droższe, od samego link buildingu.

Moc linku określa się na podstawie mocy witryny z której on wychodzi. Strona powinna posiadać wysokie parametry SEO, a więc wysoki poziom Trust Rank, Alexa Rank (parametry możecie sprawdzić aplikacją Moz.com) i długą historię w sieci. Taki jeden link jest więcej wart, niż sto wpisów w darmowych katalogach.

 

2. Liczy się ich przyrost i taktyka linkowania

 

Przyrost linków nie może być gwałtowny, a strona docelowa nie może się składać wyłącznie z linków przychodzących, bo to sprzeczne z zasadami SEO. Linki należy kupować, ale też udostępniać od siebie. Na początku warto zaprojektować linkowanie wewnętrzne (o tym napiszemy niebawem), aby stosunek linków przychodzących do wychodzących był mniej więcej jak 3 do 1.

 

Gdzie szukać linków?

 

Jeśli dopiero uruchomiłeś stronę internetową, to postaraj się o wpisy do katalogów. Wybieraj tylko katalogi płatne i moderowane, które gwarantują, że Twój link nie wygaśnie. Prowadząc w ten sposób link building zbudujesz swojej platformie prawdziwy filar, który będzie potęgował przyszłe działania SEO.

Jeśli macie pytania odnośnie linkowania początkowego, to piszcie pod tematem.

SEMSTORM - narzędzie do...

Narzędzia do analizy konkurencji mają ogromne znaczenie w branży pozycjonerskiej...

Pozycjonowanie -...

W branży marketingowej często widzimy oferty z których wynika, że firma...

Zobacz także

Polecamy

pozycjonowanie gliwice


pozycjonowanie stron Oświęcim
Pozycjonowanie Kraków
pozycjonowanie stron wieliczka
program sklepu internetowego
luppo.pl - pozycjonowanie Chrzanów, Olkusz, Trzebinia

www.gebuko.ro - SEO optimizare site ului