Pozycjonowanie - płatność za efekty

W branży marketingowej często widzimy oferty z których wynika, że firma przeprowadzi dla nas audyt wraz z pozycjonowaniem, a my zapłacimy jedynie za efekty. Czy to dobry kierunek dla SEO i samych pozycjonerów? Czy to się opłaca? Czy należy korzystać z takich propozycji?

 

Koszty, koszty, koszty ...

 

Pozycjonowanie polega na wielu rzeczach, między innymi link buildingu, seo audycie oraz copywritingu (content marketing). Połączenie wszystkich potrzebnych działań generuje koszty, które musi pokryć firma pozycjonująca, a dalej - klient. Agencja marketingowa wcale nie musi zatrudniać copywriterów, ba! Nie musi nawet posiadać swoich własnych stron zapleczowych, bo w sieci dostać można wszystko. Jednak to generuje koszty.

 

Czy agencjom to się opłaca?

 

Pozycjonowanie za efekt będzie opłacalne tylko wtedy, kiedy klient uświadomi sobie jakie musi ponieść koszty. Mogą one przekraczać nawet dwa tysiące złotych miesięcznie netto (copywriting to blisko połowa wydatków, a pozycjoner musi jeszcze na tym zarobić). W związku z tym trudno o wysoką opłacalność dla agencji marketingowych, bo jeśli wyniki nie zadowolą klienta - nie zarobi ona ani grosza.

 

Czy należy korzystać z takich propozycji?

 

Pozycjonowanie to trudna sztuka, a konkurencja w tej branży doprowadza do absurdów. Płacenie za efekty jest słuszne, ale taką ofertę mogą przedstawić jedynie te firmy, które mają zaplecze pozwalające na wypozycjonowanie strony w sposób właściwy i w krótkim czasie. Tyczy się to zatem największych i najbogatszych marek.

Płatność za efekty to uczciwa forma współpracy, ale w branży SEO nie gwarantuje w zasadzie żadnej pewności. Nie mniej warto chociaż zainteresować się tym tematem bliżej, bo wiele firm posiada na tyle rozbudowaną ofertę, że warto ją prześledzić.

Ręcznie czy przy pomocy...

Optymalizacja strony internetowej to zaraz po linkowaniu najważniejsza czynność...

Odczucia internauty do...

UX czyli User Experiences to popularny termin opisujący całość wrażeń, jakich...

Zobacz także

Polecamy

pozycjonowanie gliwice


pozycjonowanie stron Oświęcim
Pozycjonowanie Kraków
pozycjonowanie stron wieliczka
program sklepu internetowego
luppo.pl - pozycjonowanie Chrzanów, Olkusz, Trzebinia

www.gebuko.ro - SEO optimizare site ului