Projektowanie stron www - 3 najczęstsze błędy

Większość ludzi próbuje stworzyć swoją pierwszą stronę internetową samemu. Choć to sporo uczy i buduje doświadczenie, pozwala też na popełnienie wielu prostych błędów. Można ich uniknąć i na pewno Wam to się uda, ale najpierw zapoznajcie się z treściami, które dla Was przygotowaliśmy.

Przeglądający musi wiedzieć, gdzie się znajduje

 

Jeśli źle opracujecie strukturę strony, to wprowadzicie użytkowników w błędy, bo nie będą oni wiedzieć, w jakiej sekcji strony internetowej się znajdują. Jeśli Twoja strona ma zawierać kilka sekcji, warto je opisać i zaznaczyć na pasku adresu, na przykład: strona.pl/muzyka_jazz. Innymi słowy należy stworzyć strukturę drzewa, które pozwoli na proste balansowanie i przechodzenie z jednej podstrony na drugą.

 

Przedstaw charakterystykę Twojej strony

 

Sekcję, na którą użytkownicy zwracają uwagę to tak, która mówi nam o historii i celach witryny / firmy. Należy więc zadbać o dokładny, merytoryczny i nieco marketingowy opis strony i działalności. Jeśli nie czujecie się na siłach aby samemu to zrobić - możecie skorzystać z pomocy copywriterów.

 

Kontrast pomiędzy kolorami

 

Podstawowym błędem projektujących strony jest niewłaściwe lub zerowe wykorzystywanie kolorów czcionki i samej strony. Stworzenie kontrastu może mieć podtekst psychologiczny (połączenie koloru niebieskiego i pomarańczowego buduje aurę zaufania - logo Platformy Obywatelskiej), dlatego dobrze będzie, jeśli witryna składać się będzie z dwóch kolorów. Nadanie stronie kontrastu podniesie poziom zainteresowania użytkowników, a ponadto sama witryna będzie się prezentować ładnie.

 

Stwórz taką stronę, która będzie prosta i przyjemna

 

Nagromadzenie wyskakujących okienek i treści źle działa na przeglądających, którzy w większości nie czytają nawet informacji. Należy stworzyć tak prostą witrynę, aby poruszanie się po niej było przyjemnością. Stosując się do naszych powyższych rad z pewnością Wam się uda!

Content Marketing - Turbo...

W środowisku SEO coraz głośniej mówi się o budowaniu pozycji strony...

Czy Twoja witryna jest...

Roboty wyszukiwarki Google stale podnoszą poprzeczkę pozycjonerom. Zmieniające...

Zobacz także

Polecamy

pozycjonowanie gliwice


pozycjonowanie stron Oświęcim
Pozycjonowanie Kraków
pozycjonowanie stron wieliczka
program sklepu internetowego
luppo.pl - pozycjonowanie Chrzanów, Olkusz, Trzebinia

www.gebuko.ro - SEO optimizare site ului