Projektowanie stron www - 3 najczęstsze błędy

Większość ludzi próbuje stworzyć swoją pierwszą stronę internetową samemu. Choć to sporo uczy i buduje doświadczenie, pozwala też na popełnienie wielu prostych błędów. Można ich uniknąć i na pewno Wam to się uda, ale najpierw zapoznajcie się z treściami, które dla Was przygotowaliśmy.

Przeglądający musi wiedzieć, gdzie się znajduje

 

Jeśli źle opracujecie strukturę strony, to wprowadzicie użytkowników w błędy, bo nie będą oni wiedzieć, w jakiej sekcji strony internetowej się znajdują. Jeśli Twoja strona ma zawierać kilka sekcji, warto je opisać i zaznaczyć na pasku adresu, na przykład: strona.pl/muzyka_jazz. Innymi słowy należy stworzyć strukturę drzewa, które pozwoli na proste balansowanie i przechodzenie z jednej podstrony na drugą.

 

Przedstaw charakterystykę Twojej strony

 

Sekcję, na którą użytkownicy zwracają uwagę to tak, która mówi nam o historii i celach witryny / firmy. Należy więc zadbać o dokładny, merytoryczny i nieco marketingowy opis strony i działalności. Jeśli nie czujecie się na siłach aby samemu to zrobić - możecie skorzystać z pomocy copywriterów.

 

Kontrast pomiędzy kolorami

 

Podstawowym błędem projektujących strony jest niewłaściwe lub zerowe wykorzystywanie kolorów czcionki i samej strony. Stworzenie kontrastu może mieć podtekst psychologiczny (połączenie koloru niebieskiego i pomarańczowego buduje aurę zaufania - logo Platformy Obywatelskiej), dlatego dobrze będzie, jeśli witryna składać się będzie z dwóch kolorów. Nadanie stronie kontrastu podniesie poziom zainteresowania użytkowników, a ponadto sama witryna będzie się prezentować ładnie.

 

Stwórz taką stronę, która będzie prosta i przyjemna

 

Nagromadzenie wyskakujących okienek i treści źle działa na przeglądających, którzy w większości nie czytają nawet informacji. Należy stworzyć tak prostą witrynę, aby poruszanie się po niej było przyjemnością. Stosując się do naszych powyższych rad z pewnością Wam się uda!

Sprzedajesz linki? Uważaj!

Roboty wyszukiwania Google są na tyle inteligentne, że bez trudu zrozumieją...

Projektowanie stron www - 3...

Większość ludzi próbuje stworzyć swoją pierwszą stronę internetową samemu...

Zobacz także

Polecamy

pozycjonowanie gliwice


pozycjonowanie stron Oświęcim
Pozycjonowanie Kraków
pozycjonowanie stron wieliczka
program sklepu internetowego
luppo.pl - pozycjonowanie Chrzanów, Olkusz, Trzebinia

www.gebuko.ro - SEO optimizare site ului