5 zasad dobrej strony internetowej

Proces optymalizacji strony internetowej nie polega tylko na zmianach w kodzie. Istotny jest wygląd samej strony głównej i podstron, które budują witrynę w jedną całość. Poniżej pięć zasad, którymi powinieneś się kierować podczas tworzenia swojej własnej strony internetowej.

1. Doświadczenie przede wszystkim

 

Zgodnie z zasadami UX (User Experiences), witryna powinna wywołać emocje, bo to prowadzi do zainteresowania. Umieść zatem na swojej stronie  efekty wizualne, statystyki lub film, które wywołają emocje. Ludzie nie patrzą na strony, tylko je skanują. O tym poniżej.

 

2. Ludzie nie czytają stron, bo są zautomatyzowani

 

Każdy z nas przeglądał w swoim życiu tysiące, a może nawet dziesiątki tysięcy stron internetowych. W związku z tym my je przeglądamy tylko wtedy, gdy szukamy wartościowych informacji. Kiedy odwiedzamy nową stronę, to automatycznie ją skanujemy nie zwracając uwagi na treści. Umieść na swojej platformie infografiki oraz treści w formie zdjęć. Postaraj się wytłuścić najważniejsze informacje, a przeglądający skupią się właśnie na nich.

 

3. Postaw na prostotę

 

Użytkownicy chcą prostych stron, które będzie się przeglądało z przyjemnością. Nie inwestuj we flash i nowatorski design, który częściej przeszkadza, niż pomaga. Nie umieszczaj na stronie reklam pop-up i okienek z newsletterem. Panel logowania powinien być prosty, a rejestracja kilkusekundowa. Im mniej komplikacji na stronie, tym większa jej poczytność.

 

 

4. Mniej kartkowania, więcej przewijania

 

Coraz więcej stron stawia na długość, a nie ilość "kartek". Użytkownicy nie lubią podstron i przechodzenia pomiędzy nimi, bo często chcą wrócić do poprzedniego akapitu lub wątku, co wymaga klikania. Stworzenie interfejsu polegającego na wydłużeniu strony będzie dobrym wyjściem, bo użytkownicy będą mieli wszystkie informacje w jednym miejscu.

 

5. Dostosuj stronę do urządzeń mobilnych

 

To w zasadzie wymóg Google, którego zaniechanie może powodować trudności w pozycjonowaniu. Coraz więcej osób przegląda sieć z poziomu urządzeń mobilnych (tablet, smartfon), zatem przygotuj swoją witrynę tak, aby poprawnie wyświetlała się na niewielkich urządzeniach. Pomocne będą specjalne aplikacje mobilne, które możesz pobrać za darmo w sieci.

 

Stawiaj na spryt i nowatorskie rozwiązania

 

Jeśli weźmiesz sobie do serca nasze rady, to z pewnością stworzysz atrakcyjną stronę internetową. Sugeruj się również radami innych i staraj się wprowadzać nowatorskie rozwiązania. Szczególnie pamiętaj o urządzeniach mobilnych na których Twoja strona powinna się wyświetlać równie atrakcyjnie, jak na komputerze stacjonarnym. 

SEMSTORM - narzędzie do...

Narzędzia do analizy konkurencji mają ogromne znaczenie w branży pozycjonerskiej...

Czy Twoja witryna jest...

Roboty wyszukiwarki Google stale podnoszą poprzeczkę pozycjonerom. Zmieniające...

Zobacz także

Polecamy

pozycjonowanie gliwice


pozycjonowanie stron Oświęcim
Pozycjonowanie Kraków
pozycjonowanie stron wieliczka
program sklepu internetowego
luppo.pl - pozycjonowanie Chrzanów, Olkusz, Trzebinia

www.gebuko.ro - SEO optimizare site ului