Ręcznie czy przy pomocy programów? Jak optymalizować witrynę?

Optymalizacja strony internetowej to zaraz po linkowaniu najważniejsza czynność, jaką musi wykonać webdeveloper. Zaleca się, aby dokonywać optymalizacji już na etapie powstawania witryny, lecz dzieje się to niezwykle rzadko. Usługi typu profesjonalny audyt SEO są na czasie, bo pozwalają dostosować witrynę do wymagań Google i usunąć błędy, które w późniejszym czasie mogłyby opóźnić lub nawet zatrzymać proces pozycjonowania. Ręcznie, czy przy pomocy programów? Jak powinniśmy optymalizować witrynę?

 

Ręcznie oznacza długo

 

Wiadomym jest, że nikt nie będzie optymalizował witryny ręcznie, jeśli będzie miał ku temu narzędzia. Sprawdzanie kodu linijka po linijce i wypełnianie sekcji dla robotów Google to żmudna praca. Wielu programistów po prostu nie ma czasu, aby zoptymalizować witrynę pod kątem SEO, dlatego wolą skorzystać z pomocy znanych programów.

 

Najlepsze programy, które pomogą zoptymalizować witrynę

 

 

SEO OPTIMER

Jeden z bardziej znanych programów. Wystarczy wpisać do niego adres interesującej nas witryny, aby sprawdzić jej poziom przystosowania do SEO. Skrypt nie tylko pokazuje nam błędy, ale wskazuje ich dokładną lokalizację. To bardzo dobre narzędzie dla pozycjonerów, ponieważ pozwala na generowanie raportów.

ScreamingFrog

Krzycząca żaba - bo tak w języku polski możemy nazwać to oprogramowanie. Jest to program deskopowy (dostępny z poziomu pulpitu) opartym na języku JAVA i umożliwiający przeprowadzenie dokładnego audytu średnim, lub nawet dużym witrynom. Jest dostosowany do zmieniających się trendów w Google. Jego w zasadzie jedynym minusem jest fakt, że wymaga posiadania licencji, a więc jest programem płatnym. W wersji testowej nie oferuje pełnej gamy możliwości, dlatego jest dedykowany profesjonalistom.

Xenu Link Sleuth

Przydatne narzędzie do badania linków na stronie i wyszukiwania nieaktywnych. Może mieć związek z mapą strony, która w całości składa się z linków wewnętrznych. Program przydaje się w momencie spadków, które często są efektem wygasłych linków wewnętrznych, które donikąd nie prowadzą.

Optymalizacja witryny internetowej powinna się odbywać przy pomocy profesjonalnych programów, ponieważ mają ogromne możliwości i są aktualizowane na tyle często, aby być na bieżąco ze zmianami w Google. Nawet profesjonalni programiści coraz rzadziej optymalizują stronę ręcznie, bo to zajmuje sporo czasu. Niektóre skrypty są dostępne za darmo (wtyczki do Wordpress itd.), dlatego mając możliwość posiłkowania się nimi - warto to czynić.

A Wy jak optymalizujecie? Ręcznie, czy przy pomocy programów? Piszcie pod tematem!

 

Własne zaplecze - ile to...

Osoby, które nie chcą korzystać z pomocy agencji marketingowych często stawiają...

SEMSTORM - narzędzie do...

Narzędzia do analizy konkurencji mają ogromne znaczenie w branży pozycjonerskiej...

Zobacz także

Polecamy

pozycjonowanie gliwice


pozycjonowanie stron Oświęcim
Pozycjonowanie Kraków
pozycjonowanie stron wieliczka
program sklepu internetowego
luppo.pl - pozycjonowanie Chrzanów, Olkusz, Trzebinia

www.gebuko.ro - SEO optimizare site ului