Social Marketing a SEO

Czy fanpage na Facebooku mają taką moc, aby podnieść inne witryny w Google? Czy dobrze prowadzony fanpage ma szansę stać się idealnym zapleczem dla budowania pozycji stron internetowych? Google zaprzecza, jakoby linki i "lajki" pochodzące z dobrze prowadzonych kont Facebook dawały moc witrynie pozycjonowanej, ale patrząc na to z boku widać wyraźnie, że związek istnieje.

 

Pozycje nie kłamią

 

Taka platforma jak Facebook zawsze będzie gwarantować mocne linki. Witryna może się pochwalić wysokim Page Rank (choć w dzisiejszym świecie SEO ma to niewielkie znaczenie), Trust Rank i najważniejszym - wysokim Alexa Rank. Dzięki dobrym parametrom, fanpage na Facebooku jest idealną platformą dla Social Marketing.

Wystarczy wpisać do wyszukiwarki Google kilka fraz, aby na własne oczy się przekonać, że istnieje związek pomiędzy dobrym fanpagem, a wysoką pozycją strony linkowanej przez ów fanpage. Nie powinno to nikogo dziwić, bo dobrze prowadzone konto FB ma sporą liczbę wejść, co przekłada się na jej parametry i w konsekwencji doskonałe zaplecze dla witryny docelowej. W skrócie: im większy fanpage, tym większa jego moc. Najlepsze i największe fanpage są zadbane, mają dużą liczbę wejść i dzięki swoim atrybutom będą lepszym zapleczem, niż dedykowane blogi na serwerach SEO.

 

Czy to skuteczne narzędzie SEO?

 

Linkowanie witryny przy pomocy "lajków" lub linków w komentarzach na Facebook może dać "kopa" pozycjonowanej stronie. Z tego powodu większość firm zakłada profile na Facebooku i dbają o nie, aby nie dopuścić do spadków pozycji w Google.

Social Marketing w kontekście SEO ma wielkie znaczenie i wkrótce stanie się wiodącym kanałem pozycjonerskim. Wiele zależy od samych serwisów społecznościowych, które jeśli będą przestrzegać norm Google, dadzą wiele radości nie tylko agencjom marketingowym, ale indywidualnym pozycjonerom swoich własnych stron.

Linki trackingowe dla...

Aby zbudować przyjazny portal sprzedażowy, nie wolno dopuścić do nagromadzenia...

Jak zdobywać linki w SEO?

Dla jednych link to tylko odnośnik, a dla pozycjonerów istota pozycjonowania stron...

Zobacz także

Polecamy

pozycjonowanie gliwice


pozycjonowanie stron Oświęcim
Pozycjonowanie Kraków
pozycjonowanie stron wieliczka
program sklepu internetowego
luppo.pl - pozycjonowanie Chrzanów, Olkusz, Trzebinia

www.gebuko.ro - SEO optimizare site ului