Czy Twoja witryna jest przyjazna dla Google?

Roboty wyszukiwarki Google stale podnoszą poprzeczkę pozycjonerom. Zmieniające się trendy zmuszają agencje marketingowe do szukania optymalnych rozwiązań prowadzących do wyższej niż konkurencja skuteczności. Podstawą każdej witryny jest jej przystosowanie do aktualnych trendów, a te lubią się zmieniać nawet dwukrotnie w ciągu roku. Jak należy budować witrynę, aby była przyjazna robotom Google? O tym dowiecie się poniżej.

 

Strona powinna być funkcjonalna

 

To podstawowy wymóg. Nie musimy instalować najnowszych wtyczek do zabezpieczenia witryny od strony serwera, czy zamawiać dedykowane skrypty do komentowania pod tematami. Witryna powinna być po prostu funkcjonalna, a więc nie sprawiać żadnych trudności podczas przeglądania.

 

Rozwój jest najważniejszy

 

Roboty Google stale monitorują zmiany na stronie internetowej i dotyczy to treści. Zmieniający się "content" powinien zwiększać wagę witryny. Jeśli nie będziemy dbać o aktualizacje treści, to roboty uznają, że nasza witryna stoi w miejscu i nie chce się rozwijać. Należy dbać o treści i budować je na poziomie eksperckim.

 

Dostosowanie strony do urządzeń mobilnych

 

To bardzo ważny wymóg Google. Webmaster powinien zadbać o Responsive Web Design (RWD) i zapewnić dostosowanie się witryny do wielkości urządzenia mobilnego. Pamiętajmy, że coraz więcej osób przegląda Internet przy pomocy smartfonów i tabletów, więc należy inwestować w aplikacje mobilne i moduły.

 

Disavow Tools

 

Jeśli do Waszej witryny prowadzą nieaktywne linki - należy się ich jak najszybciej pozbyć. Pomoże w tym Disavow Tools. Nieaktywne linki bardzo szkodzą, bo osłabiają parametry witryny.

 

Budowanie reputacji w branży / FanPage

 

Prowadzenie profilu w serwisach społecznościowych czy bloga to dobre rozwiązanie. Dzielenie się ekspercką wiedzą będzie budować Waszą pozycję w branży i zauważy Was konkurencja. Dzięki temu Wasza witryna będzie odbierana lepiej, a jeśli zadbacie o "lajki" i rozgłos - będziecie zaskoczeni efektami.

Sprawienie, aby strona była przyjazna dla robotów Google wymaga odrobiny logicznego myślenia i sprytu. Stosując się do powyższych rad na pewno stworzycie portal, który swoim contentem rozpocznie wspinaczkę pod drabince wyników wyszukiwania Google.

SEO - Czym są dobre i złe...

Link Building to jedna z najskuteczniejszych metod SEO. Pozwala na efektywne...

Projektowanie stron www - 3...

Większość ludzi próbuje stworzyć swoją pierwszą stronę internetową samemu...

Zobacz także

Polecamy

pozycjonowanie gliwice


pozycjonowanie stron Oświęcim
Pozycjonowanie Kraków
pozycjonowanie stron wieliczka
program sklepu internetowego
luppo.pl - pozycjonowanie Chrzanów, Olkusz, Trzebinia

www.gebuko.ro - SEO optimizare site ului