Jak zrozumieć SEO? Kilka filmów, które warto oglądnąć

Szkolenia z zakresu pozycjonowania bywają drogie, dlatego webmasterzy szukają miejsc, gdzie wiedza SEO będzie dostępna za darmo. W sieci możemy zapoznać się z kilkoma kanałami, które tłumaczą podstawy pozycjonowania w sposób łatwy, zrozumiały nawet dla największych laików. Poniżej lista kanałów, które powinien znać każdy początkujący pozycjoner.

 

Wiedza u źródeł - Google Webmaster Help

 

Od jakiegoś czasu widać, że Google wychodzi z pomocą do webmasterów, którzy poszukują wiedzy u źródeł. W serwisie YouTube (de facto należącym do Google) możemy się zapoznać z filmami, na których Matt Cutts opowiada o rzeczach, które z punktu widzenia podstaw pozycjonowania mają ogromne znaczenie. Zapoznając się z filmami Google dowiemy się wszystkiego o domenach, płatnych linkach i sposobach, w jakie roboty Google traktują treści ładowane przez AJAX.

 

Whiteboard Friday od Moz.com (dawniej SEOMoz)

 

Co tygodniowa seria filmów o pozycjonowaniu. Autor opowiada o linkowaniu, narzędziach Google Disavow oraz skutecznych metodach pozycjonowania za pomocą powiadomień mailowych. Warto dodać, że Moz to zbiór jednych z najlepszych narzędzi do analizy SEO.

 

Polski akcent - Sławek Gdak

 

"Piątkowe Gdakanie o SEO" to autorski program Sławomira Gdaka, gdzie możemy się dowiedzieć wielu informacji o Polskim świecie SEO. Autor opowiada o nieuczciwych praktykach agencji marketingowych, optymalizacji adresów UR i linkowaniu z profili na forach / blogach. Wiedza Gdaka przydaje się zarówno początkującym, jak również średniozaawasowanym specjalistom SEO.

Warto posiłkować się darmową wiedzą z Internetu, jeśli pragniemy skutecznego pozycjonowania. Podobnie jak w przypadku podnoszenia witryny po drabince w górę, tak samo w trakcie nauki potrzeba czasu, aby zmaksymalizować efekty. Czasem warto odczekać dłuższą chwilę na finał prac, dlatego należy aktualizować wiedzę na temat pozycjonowania ze źródeł, które za darmo są dostępne w sieci.

Link Building - filar...

W branży SEO linki mają ogromne znaczenie, bo istotnie wpływają na pozycję...

Jak zdobywać linki w SEO?

Dla jednych link to tylko odnośnik, a dla pozycjonerów istota pozycjonowania stron...

Zobacz także

Polecamy

pozycjonowanie gliwice


pozycjonowanie stron Oświęcim
Pozycjonowanie Kraków
pozycjonowanie stron wieliczka
program sklepu internetowego
luppo.pl - pozycjonowanie Chrzanów, Olkusz, Trzebinia

www.gebuko.ro - SEO optimizare site ului