Jak zrozumieć SEO? Kilka filmów, które warto oglądnąć

Szkolenia z zakresu pozycjonowania bywają drogie, dlatego webmasterzy szukają miejsc, gdzie wiedza SEO będzie dostępna za darmo. W sieci możemy zapoznać się z kilkoma kanałami, które tłumaczą podstawy pozycjonowania w sposób łatwy, zrozumiały nawet dla największych laików. Poniżej lista kanałów, które powinien znać każdy początkujący pozycjoner.

 

Wiedza u źródeł - Google Webmaster Help

 

Od jakiegoś czasu widać, że Google wychodzi z pomocą do webmasterów, którzy poszukują wiedzy u źródeł. W serwisie YouTube (de facto należącym do Google) możemy się zapoznać z filmami, na których Matt Cutts opowiada o rzeczach, które z punktu widzenia podstaw pozycjonowania mają ogromne znaczenie. Zapoznając się z filmami Google dowiemy się wszystkiego o domenach, płatnych linkach i sposobach, w jakie roboty Google traktują treści ładowane przez AJAX.

 

Whiteboard Friday od Moz.com (dawniej SEOMoz)

 

Co tygodniowa seria filmów o pozycjonowaniu. Autor opowiada o linkowaniu, narzędziach Google Disavow oraz skutecznych metodach pozycjonowania za pomocą powiadomień mailowych. Warto dodać, że Moz to zbiór jednych z najlepszych narzędzi do analizy SEO.

 

Polski akcent - Sławek Gdak

 

"Piątkowe Gdakanie o SEO" to autorski program Sławomira Gdaka, gdzie możemy się dowiedzieć wielu informacji o Polskim świecie SEO. Autor opowiada o nieuczciwych praktykach agencji marketingowych, optymalizacji adresów UR i linkowaniu z profili na forach / blogach. Wiedza Gdaka przydaje się zarówno początkującym, jak również średniozaawasowanym specjalistom SEO.

Warto posiłkować się darmową wiedzą z Internetu, jeśli pragniemy skutecznego pozycjonowania. Podobnie jak w przypadku podnoszenia witryny po drabince w górę, tak samo w trakcie nauki potrzeba czasu, aby zmaksymalizować efekty. Czasem warto odczekać dłuższą chwilę na finał prac, dlatego należy aktualizować wiedzę na temat pozycjonowania ze źródeł, które za darmo są dostępne w sieci.

Co nowego w Polskiej...

Wiecie doskonale, że Google działa na całym świecie, ale nie wprowadza...

Ręcznie czy przy pomocy...

Optymalizacja strony internetowej to zaraz po linkowaniu najważniejsza czynność...

Zobacz także

Polecamy

pozycjonowanie gliwice


pozycjonowanie stron Oświęcim
Pozycjonowanie Kraków
pozycjonowanie stron wieliczka
program sklepu internetowego
luppo.pl - pozycjonowanie Chrzanów, Olkusz, Trzebinia

www.gebuko.ro - SEO optimizare site ului